Jak vybrat kočárek pro vaši ratolest

Přírůstek do rodiny s sebou kromě mnoha radostí přináší i určité povinnosti. Jednou z nich je výběr dětského kočárku. Třeba brát v úvahu potřeby miminka i rodičů.

Už dávno není na výběr jen kočárek modrý a kočárek červený. Široké spektrum barev, tvarů, typů a značek může na první pohled působit zmatečně. Potřebujete sportovní kočárek, jde vám spíše o styl nebo máte doma dvojčata?

Pro nejmenší jen to nejlepší

Na dětském kočárku se ne vždy vyplatí šetřit. Přece jen, dítě v něm stráví hodně času. Kočárek by měl být tedy bezpečný a kvalitní, a to bez ohledu na to, jaký typ kočárku nejvíce vyhovuje vašim požadavkům.

Hluboké kočárky jsou jako stvořené pro děti narozené na podzim nebo v zimě. Hluboký kočárek s elegantní a pohodlnou vaničkou je osvědčená klasika. Dítě v něm má dostatek prostoru, dokonce ikdyž je navlečené do chladnějšího počasí. Tento typ kočárku patří mezi ty největší a vaše dítě ochrání i před nepříjemným větrem.

Pokud potřebujete spíše menší a praktičtější kočárek, sáhněte po sportovním modelu. Nezabírá mnoho místa, zvládá i náročnější terén av případě potřeby jej můžete poskládat a odložit. Výhodou je i fakt, že kočárek můžete doplnit io slunečník, tašku, fusak či clonu.

Objevují se i specifické případy – například narození dvojčat. Naštěstí již existuje mnoho dětských kočárků, které počítají i s touto možností. Na výběr máte kočárky s několika způsoby uspořádání dvou sedaček, ale i samostatné přídavné sedačky vhodné i na běžný kočárek.

Nebojte se luxusu

I mezi dětskými kočárky se dají najít ty nej. Například značka Peg Perego nabízí kvalitu, styl a luxus. Italský výrobce má v nabídce velké množství dětských produktů – od židlí a autosedaček, přes doplňky ke kočárkům až po luxusní kočárky samotné.

Peg Perego kočárky jsou top a to v kategorii hlubokých i sportovních kočárků. Výhodou je, že tato značka přináší i výhodné kombinované kočárky – trojkombinace – hluboký kočárek, sportovní kočárek a bezpečná autosedačka, kterou víte připnout na společný podvozek. Tři v jednom a dokonale barevně sladěné. To jistě potěší nejednu maminku.