Jak vybrat správný kočárek

Důležitým faktorem, nehledě na výši financí v peněžence, je věk děťátka. Jiné je kupovat kočárek pro novorozence, jiné pro batole, jiné pro již “běžce”, který potřebuje přepravní vozidlo jen na nezbytné trasy v případě nouze.

Jak vybrat správný kočárekV případě malinkého miminka je třeba zvážit i roční období, do kterého se narodí, plus nejbližší půlrok, ​​kdy bude určitě teprve převážně ležet a potřebuje být více chráněny. Je důležité myslet i na velikost vaničky kočárku – děťátko roste a ne do všech značek kočárků se vejde drobeček i s fusakem.

Druhou důležitou informací je i místo bydliště – je rozdíl vybírat kočárek do města, kde je hlavním problémem vejít do výtahu a také prožít ne všude vstřícné chodníky a obrubníky cest, nemluvě o váze při nakládání do MHD. A je rozdíl kupovat kočárek do terénu k rodinnému domu nebo na vesnici, zvláště pokud jste sportovně naladěná rodinka a rádi vyrážíte alespoň na dlouhé procházky. Specifikem jsou rodiče, kteří spojují kočárkování s bruslením i po městě a někdy stačí i nutný přechod v hustém provozu nebo mezi regály v obchodě – pro ty je třeba vybrat kvalitní tříkolku.

Pokud máte auto a často cestujete co jen z jednoho konce města na druhý, je třeba zvážit skladnost kočárku v porovnání s zavazadlovým prostorem vašeho auta – ne všechny kočárky se dají složit “na placku” a ne všechny se skládají rychle a bezproblémově jedním či dvěma tahy. V každém případě je dobré před koupí kočárku změřit si kufr auta a také složený kočárek v prodejně, stejně to platí i o zmíněném výtahu, jehož parametry si rovnou doneste změřeny do obchodu. Rozměry kočárku jsou pro vás důležité i z praktického důvodu u vás doma: jaký máte velký byt, kam chcete a můžete kočárek doma uskladnit, jestli ho chcete mít (a přejdete s ním) na balkon, což vám může v mnohém usnadnit běžný den a provoz doma.

V případě výtahu i auta, ale i pro snadnou manipulaci je důležitá váha kočárku.

Variabilita kočárku je pro mámy důležitá v aspektu, kdy potřebují hlavně malé děťátko spící v autosedačce vybrat a udělat z vajíčka kočárek jednoduchým kliknutím na podvozek. Pokud hodně cestujete, zvažte přímo vyrobené speciálně fusaky do autosedaček, které mají otvory na pásy a zapínání na zip a tak není problém s manipulací děťátka ani v autě ani při překládání autosedačky na podvozek kočárku.